تبلیغات
بیجار، شیرین بلاغ - «فداکاری» معلمان برای نجات دانش آموزان
بیجار، شیرین بلاغ
آموزشی، پزشکی، طب سنتی
بسم الله الرّحمن الرّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

به وب سایت روستای «شیرین بلاغ » خوش آمدید. روستای « شیرین بلاغ » از توابع شهرستان « بیجار گروس » در استان كردستان می باشد، این روستا در مسیر جاده بیجار – زنجان کیلومتر 35 و جاده فرعی به طول 5 کیلومتر واقع شده است

مرتبه
تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395
قصه فداکاری معلمان پایان یافتنی نیست. فداکاری و ایثارگری معلمان برای نجات جان دانش‌آموزان یکی از زیباترین جلوه‌های تعلیم و تربیت و حکایت مردانیست که سرمشق زندگی‌شان صبر و مقاومت، ایثار و مهربانی است.

حمید رضا گنگو زهی معلم فداکار سیستان و بلوچستانی

حمیدرضا گنگوزهی، معلم روستای مرزی نوکجو در استان سیستان و بلوچستان در اولین روزهای پس از پایان تعطیلات نوروز 95، جانش را برای نجات دانش‌آموزانش از دست داد. گنگوزهی به همراه همكارش عبدالغفور شهنوازی برای فراری دادن 3 دانش‌آموزی كه در نزدیكی دیواری در حال ریزش در حوالی مدرسه مشغول بازی بودند، اقدام كردند، دانش‌آموزان را نجات دادند، اما خود در زیر آوار ماندند.
تابناك
۲۱ فروردین ۱۳۹۵


به گزارش خبرآنلاین سال‌هاست که اخبار متعددی از فداکاری معلمان می‌شنویم. کمتر کسی است که «حسن امیدزاده» معلم کلاس پنجم ابتدایی روستای بیجار سرشفت که در زمستان 76 با به خطر انداختن جان خود، جان 30 دانش آموز را از مرگ نجات داد، نشناسد. او برای نجات جان دانش‌آموزانش از آتش بخاری نفتی، خود را به آتش زد و دچار سوختگی شد و پس از تحمل سال‌ها رنج و سختی در سال 91 با زندگی وداع کرد. از خودگذشتگی آقای معلم نه فقط در کتاب ها بلکه در قلب‌ها ثبت شده است و هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود. یا معلم دیگری از توابع محروم استان اردبیل که برای نجات جان دانش‌آموزش نیمی از کبد خود را به وی اهدا کرد؛‌ «مرتضی اصغری» با 5 سال آموزش متوالی به دانش آموز بیمارش در منزل، «محمدعلی احمدی» با اهدای اعضای فرزندش به 5 بیمار، «احسان موسوی» با پیگیری مداوای دانش آموزش که قادر به حرکت نبود و هزاران معلم دیگر...

این موارد تنها مواردی محدود از ایثارگری و گذشت معلمان است که این روزها چون ستاره ای در آسمان تعلیم و تربیت می درخشند.

انگار قصه فداکاری معلمان پایان یافتنی نیست و حالا خبر درگذشت معلم فداكار سیستانی كه رسانه ای شد یاد همه معلمان فداكاری زنده شد كه در همه حال معلمی می كنند و همیشه ثابت می كنند فداكاری آنها تنها محدود به كلاس درس نمی شود، معلمانی كه جان خود را از دست می دهند تا دانش آموزانشان زنده بمانند.

حمیدرضا گنگوزهی، معلم روستای مرزی نوکجو در استان سیستان و بلوچستان در اولین روزهای پس از پایان تعطیلات نوروز 95، جانش را برای نجات دانش‌آموزانش از دست داد. گنگوزهی به همراه همكارش عبدالغفور شهنوازی برای فراری دادن 3 دانش‌آموزی كه در نزدیكی دیواری در حال ریزش در حوالی مدرسه مشغول بازی بودند، اقدام كردند، دانش‌آموزان را نجات دادند، اما خود در زیر آوار ماندند.

اما فداکاری های معلمان فقط به این چند مورد ختم نمی شود در طول سال‌های گذشته معلمان بسیاری بودند که بدون هیچ چشم‌داشتی در سخت‌ترین و دشوارترین لحظات تصمیم‌گیری با ایثار جان، آفریننده باشکوه‌ترین جلوه‌های معلمی شدند. از كردستان تا سیستان و از آذربایجان تا خوزستان، از خراسان تا فارس و هرمزگان همه این سرزمین مهد پرورش انسان های بزرگی است كه تاریخ به آنها افتخار می كند. در این میان حتی اسامی برخی معلمان فداکار در جشنواره جلوه‌های معلمی برگزیده و از آنها نیز تقدیر شد.

در جدول زیر فداکاری برخی معلمان که در خبرگزاری های رسمی انتشار یافته، آمده است:ردیفنامنام خانوادگیاستانتاریخشرح فداکاری
1زهرا معافیقزوینسال تحصیلی 93نجات 40 دانش‌آموز از مسمومیت شدید حاصل از گازگرفتگی و خودش منجر به مسمومیت شد و پس از یک هفته درمان به محل خدمت بازگشت.
2فاطمهمولویهمداناردیبهشت 94نجات دانش‌آموز از کانال آب رودخانه و جلوگیری از غرق شدن شد و منجر به بی‌هوش شدن خودش در رودخانه و نجات او توسط فرد دیگری شد.
3هاجرمفیدی محمودآبادیخراسان رضویسال تحصیلی 93با وجود شکستگی پا و مرخصی استعلاجی به دلیل نبود معلم جایگزین 3 ماه آخر سال به دانش‌آموزانش در منزل خود درس داد.
4علیرضاهادی نژادیزد93-94به دلیل قرار گرفتن دبستان توحید در 90 کیلومتری مرکز استان، دانش‌آموز معلول را خودش به کلاس درس می برد و همچنین مسئولیت امور شخصی، آموزشی، پرورشی و بهداشتی دانش‌آموز در مدرسه را خودش به عهده داشت.
5عسگرزاهدانزانیاردبیل-نجات دو دانش‌آموز از غرق شدن در رودخانه
6مهریعنداللهتهراناز سال 92باوجود داشتن بیماری سرطان و انجام 4 عمل جراحی طی دو سال گذشته همچنان در کلاس درس حاضر می‌شود
7سیاوش صالحیخوزستان-نجات دانش‌آموز از سیل شهر ایذه
8علیرضا شفیعیاصفهان-نجات مصدومین تصادف، نجات دانش‌آموز بیهوش شده و نجات دانش‌آموز بیمار قلبی
9عبداللهاسلامیچهارمحال بختیاریسال تحصیلی 94ساخت یک آموزشگاه  با 15 کلاس با نام دبیرستان متوسطه یک (مهین کریمی) به نام همسر مرحومش که فرهنگی بود.
10ریحانهبهشتیخراسان رضویمهر 94این معلم ورزش پس از فوت ناگهانی، اعضای بدنش اهدا شد و به چند نفر جان دوباره بخشید.
11شبویوسفیکردستان-نجات دانش‌آموزان از آتش‌سوزی، تهیه کتاب، وسایل مدرسه، پوشاک، عینک و صبحانه دانش‌آموزان بی‌بضاعت، کمک به ادامه تحصیل دانش‌آموزان دارای بیماری‌های خاص، کمک نقدی و غیرنقدی به خوابگاه مدرسه و جذب دانش‌آموزان روستاهای اطراف برای ادامه تحصیل و تحت پوشش قرار دادن دانش‌آموزان یتیم.
12انیسشاه رحمانییزداز سال 90مراقبت از 11 کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست با هزینه شخصی و تلاش برای جلب حمایت خیرین، 24 سال خدمت به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه.
13کاظمصفرزادهلرستانمهر 93یکی از دانش‌آموزان مدرسه عشایری شبانه‌روزی امام جعفر صادق(ع) ویسیان دچار جراحت شدید در ناحیه پا شد و نیازمند اقدامات درمانی بود. معلم این مدرسه با خودرو به همراه دانش‌آموز مجروح و دو نفر دیگر از دانش‌آموزان عازم مرکز درمانی می‌شوند اما متاسفانه به دلیل کمبود امکانات، مرکز درمانی این منطقه نمی‌تواند وضعیت دانش‌آموز مجروح را بهبود بخشد و بنابراین معلم این دانش‌آموزان با وجود بارندگی شدید تصمیم می‌گیرد دانش‌آموز مجروح را برای درمان به بیمارستان خرم‌آباد انتقال دهد اما در مسیر خودرو این معلم فداکار در سیل گرفتار شد و هر چهار سرنشین خودرو جان خود را از دست می‌دهند.
14علیبهاریاردبیلشهریور 92برای نجات جان دانش‌آموزش نیمی از کبد خود را به وی اهدا می‌کند.
15معصومه خوش کامتهران-پس از عمل جراحی دیسک کمر با وجود تجویز پزشک به استراحت مطلق با تخت بیمارستان در کلاس درس حضور یافت و به کار خود ادامه داد.
16مرتضی اصغریآذربایجان شرقیاز سال 905 سال به طور رایگان برای تدریس به خانه دانش آموز بیمارش مراجعه کرد و همچنین روند درمان وی را نیز پیگیری می‌کرد.
17کاظم جعفریآذربایجان غربی-هزینه حج خود را برای درمان دانش‌آموزش که مبتلا به سرطان بود اهدا کرد.
18ثریامطهرنیاکردستاناردیبهشت 94شناسایی و حمایت از 90 دانش‌آموز و تامین هزینه درمان، شناسایی 220 دانش‌آموز بی‌بضاعت و پرداخت 60 مورد کمک هزینه، پیگیری 42 مورد جراحی فوق تخصصی برای دانش‌آموزان تا انجام کامل درمان و تحت پوشش قرار دادن دانش‌آموزان نیازمند جراحی‌های ترمیمی استان
19احسان موسویکرماناز سال 92با هزینه شخصی خود دانش‌آموزی را که از ناحیه پا دچار شکستگی شده بود به عرصه تعلیم و تربیت بازگرداند.
20شکرعلیفرزادکهیلویه بویر احمرآذر 93مدیر یکی از هنرستان‌های شبانه روزی که بر اثر سکته مغزی جان خود را از دست داد و با رضایت اعضای خانواده 9 عضو بدن وی به 7 بیمار نیازمند اهدا شد.
21ادهممظفریکردستان-برای نجات یكی از شاگردانش خود را به داخل رودخانه ای خروشان انداخت و بعد از اینكه جان دانش آموزش را نجات داد خود در آب غرق شد.
22محمدعلیمحمدیانکردستانبهمن 92زمانی كه متوجه بیماری شاگردش و ریزش موی او شد موهای سرش را تراشید و با این فداكاری خود نگذاشت روحیه شاگردش بر اثر این بیماری ضعیف شود.
23فاطمهمولویهمداناردیبهشت 94در اقدامی شجاعانه جان دانش‌آموزش را که به داخل آب افتاده بود، نجات داد و پس از مدتی، خود نیز با تلاش فراوان از رودخانه خارج شد.
24غلامرضاتوبکخراسان شمالیاردیبهشت 93معلمی که 15 دانش‌آموز دبستانی را برای کوهپیمایی به اردوی خارج از مدرسه برده بود، هنگامی که ماری سمی قصد حمله به دانش‌آموزان را داشت خود را به روی مار پرتاب کرد و مار سمی او را نیش زد.


21 فروردین 1395طبقه بندی: اخبار،  دبستان شیرین بلاغ ، 
برچسب ها: «فداکاری» معلمان برای نجات دانش آموزان، حمیدرضا گنگوزهی، حسن امیدزاده، ارسال به کلوب دات کام
ارسال توسط دانش
آخرین مطالب
شهدای شیرین بلاغ
شهید صادق عیوضی، شیرین بلاغ بیجار

بیجار گروس
شادروان جلال شجری ، معلم دلسوز شهرستان بیجار

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ مَالِكِ یَوْمِ الدِّینِ إِیَّاكَ نَعْبُدُ وإِیَّاكَ نَسْتَعِینُ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ صِرَاطَ الَّذِینَ أَنعَمتَ عَلَیهِمْ غَیرِ المَغضُوبِ عَلَیهِمْ وَلاَ الضَّالِّینَ
شیرین بلاغ
زنده یاد حاج حسن قهرمانی، شیرین بلاغ

زنده یاد حاج یدالله قهرمانی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ مَالِكِ یَوْمِ الدِّینِ إِیَّاكَ نَعْبُدُ وإِیَّاكَ نَسْتَعِینُ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ صِرَاطَ الَّذِینَ أَنعَمتَ عَلَیهِمْ غَیرِ المَغضُوبِ عَلَیهِمْ وَلاَ الضَّالِّینَ بزرگان و بزرگواران

زنده یاد مشهدی رجب قهرمانی

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
برگزیده ها
شهدا
شهید

شیرین بلاغ
  حاج محمد حسین قهرمانی، شیرین بلاغ بیجار

حاج غلامعلی قهرمانی

  حاج ستار عیوضی، شیرین بلاغ بیجار

 آقای عابدین عیوضی

  آقای محمد پارسا قهرمانی

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمود عیوضی

حجت الاسلام صمد شقایقی

 آقای ایوب عیوضی، شیرین بلاغ

 آقای عیوضی، بیجار

 آقای اصغر عیوضی ، بیجار

 آقای حسین قهرمانی

آقای مهدی عیوضی

آقای مجید قهرمانی

شیرین بلاغ

شیرین بلاغ

  تابلو نقاشی جلال شجری، بیجار